2021 LGS ÖNCESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Murat SALTIK’ın katılımıyla ortaokul müdürlerimizle bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, Liselere Geçiş Sınavı’na yönelik Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda dikkat edilecek hususlarla ilgili bilgilendirme yaptı. Liselere Geçiş Sınavı ile ilgili videonun sunumuyla devam eden toplantıda sınavın ilimiz genelinde sorunsuz bir şekilde tamamlanması için alınması gereken tedbirler konusunda okul müdürlerimiz bilgilendirildi.

İl Milli Eğitim Müdüru Murat DEMİR, 6 Haziran’da ülke genelinde yapılacak merkezi sınavla ilgili “Öğrencilerimiz kendi okullarında sınava gireceklerdir. Bunun için özel ve resmi tüm ortaokullarımız gerekli tedbirlerini alacaklardır. Öğrencilerimiz okul bahçesine girdikten sonra sosyal mesafe kurallarına uyarak içeri alınacak ve sınav bitiminde koordineli bir şekilde okuldan tahliyeleri konusunda azami özen gösterilecek, maske ve temizlik kurallarına hassasiyetle uyulacaktır.” dedi. Toplantı okul müdürlerinin sorularının cevaplandırılmasıyla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR “Geçen yıl da olduğu gibi bu yılki sınavın da ilimizde sorunsuz bir şekilde tamamlanacağını umut ediyor, sınavda görev alacak tüm idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” diyerek toplantıyı sonlandırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir