Amatör Spor Haftası Açılış Töreni Yapıldı

Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile farkındalık oluşturularak halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, il spor merkezlerine kayıt yaparak spora başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabaka düzenlenmesi, sezon öncesi takımların sezona hazırlık performansları, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları kulüplerinin ve başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin sosyal sorumluluk duygusunun oluşturulması yoluyla kişi ve kurumların sponsorluk yapmaya teşvik edilerek spora katılımın üst seviyede sağlanması, ülkemizde topyekün spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amacıyla ’Amatör Spor Haftası’ etkinlikleri kapsamında 81 ilimizde eş zamanlı olarak yapılacak program maske, mesafe ve hijyen tedbirleri kapsamında Saat 10:30’da 3 Nolu Çim Sahamızda İl Müdürümüz Muhsin Özdemir, Spor Şube Müdürümüz Ali Şahin, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkan Yardımcısı Mehmet Hemit ile Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra antrenör ve sporcularımızın ve katılımı ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program İl Müdürümüz Özdemir’in konuşması ile devam etti.

İl Müdürümüz Özdemir; “Geleceğimiz olan çocuklarımız spor ile birçok zorluğun üstesinden gelebilir, hayatlarını çok daha sağlıklı yaşayabilir ve zararlı alışkanlıklardan uzak durabilirler. Bu bilinçle hareket ederek halkımızın, çocuklarımızın ve gençliğimizin spor yapmasına yardımcı oluyoruz. Bu amaç için de faaliyet gösteren amatör spor kulüplerine her türlü desteği veriyoruz. Bu ülkenin ay yıldızlı bayrağını uluslararası arenada dalgalandıracak geleceğin şampiyon sporcularının yetiştirilmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dolunay'da Vadi yürüyüşü etkinliği gerçekleştirildi

Pts Eki 5 , 2020
3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz Gençlik Merkezi koordinatörlüğünde maske, mesafe ve hijyen çerçevesinde Dolunay’da Vadi yürüyüşü etkinliği gerçekleştirildi. İl Müdürümüz Muhsin Özdemir, Gençlik Merkezi Müdürümüz Duygu Yüzer ile personellerimiz ve gönüllü gençlerimizin katıldığı etkinlikte Kızılçukur Vadisinde fiziksel aktivite ve hareketli yaşam temasıyla yürüyüş […]