ÇİFTÇİLERİN HESAPLARINA AKTARILDI

Nevşehir genelinde 24 Nisan – 18 Haziran tarihleri arasında meydana gelen don, dolu ve sel afetleri nedeniyle İl ve İlçe Müdürlüklerimizce afet döneminde saha çalışmaları sonucu zarar-ziyanlar tespit edilerek İlgili Makamlar bilgilendirilmiş ve Cumhurbaşkanlığımız Acil Destek Giderleri kaleminden talep edilen 4,5 Milyon TL. tutarındaki kaynak Nevşehir Valiliğimiz Uktesindeki T.C. Ziraat Bankasındaki hesap numarasına Cumhurbaşkanlığımızca aktarılmıştır.
1.632 Çiftçinin 70 bin dekar tarım alanında gördüğü zarar için 4,5 Milyon TL kaynak üreticilerin T.C. Ziraat Bankasındaki hesaplarına 10 Ekim 2020 Cumartesi günü itibariyle  aktarılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Nevşehir Gençlik Merkezi Uçurtma Şenliği Düzenledi

Pts Eki 12 , 2020
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü´ne bağlı Gençlik Merkezi organizatörlüğünde 3 Nolu Çim Sahada maske, mesafe ve hijyen kuralları çerçevesinde uçurtma şenliği etkinliği düzenlendi. Düzenlenen uçurtma şenliği etkinliğine Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Gençlik Merkezi Müdürü Duygu Yüzer, Gençlik Liderleri ve Gönüllü gençler ve aileleri katıldı. Birçok gencin ilk […]