Cocuklar Okula Spor ile basladi

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak “Merkezim Her Yerde” projesi kapsamında Acıgöl ilçesi Tepeköy ilkokulunda haftanın ilk günü öğrencilerimizin okula keyifle başlaması, kaygılarının azalması ve sporla tanışmaları için etkinlik düzenledik. Etkinliğe İl müdürü Muhsin ÖZDEMİR, antrenörlerimiz ve liderlerimiz katıldı.

Yüz yüze eğitime başlayan anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizin gönüllerince eğlenip spor yaptığı etkinlikte miniklerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü Özdemir; “Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak birçok alanda sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenliyoruz. Bu anlamda bugün Tepeköy İlkokulumuzda yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerimizin haftaya sporla başlamaları amacıyla böyle bir etkinlik düşündük. Çocuklarımızı küçük yaşta sporla tanıştırıp sporu tabana yaymak için bu faaliyetleri artırarak devam ettireceğiz. Haftanın belirli günleri ekibimizle birlikte özellikle köy okullarına gidip çocuklarımızı hem eğlendirip hem de sporla tanıştırmak istiyoruz. Çocuklarımızı ne kadar küçük yaşta sporla tanıştırabilirsek hem bedensel hem de zihinsel gelişimlerini çok daha olumlu yönde geliştirebiliriz diye düşünüyoruz” dedi.

Etkinliğin sonunda Müdürlük tarafından hazırlanan spor malzemeleri İl müdürümüz Muhsin Özdemir tarafından Tepeköy İlkokulu Müdürü Eyüp Orhan’a teslim edildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir