Güncel Haber

NEVŞEHİR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ TEKNOFEST 2021 FİNALİNDE

Mesleki Eğitimde 1000 Meslek Lisesinden biri olan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali “TEKNOFEST 2021” finallerine katılmaya hak kazandı.
Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST yarışmaları ile Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artması hedefleniyor. TEKNOFEST yarışmalarına katılan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Yeşil Hayat” takımı olarak lise kategorisinde Türkiye geneli puanlamada 20. sırada yer alarak finallere katılmaya hak kazandı. Danışman Öğretmen Elektrik Elektronik Bölümü Öğretmeni Hüseyin İNAL ve öğrencilerimiz Arif ŞAHİN, Murat ÇEVLİK, Barış SAĞLIYAN 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivalinde ilimizi temsil edecekler.
Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR meslek liselerimizin büyük bir atılım yaparak her alanda kendilerini yenilediklerini, ulusal ve uluslararası farklı projelerde yer alarak gençlerimizin ufkunu açacak pek çok başarı elde ettiklerini ifade edip Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Yeşil Hayat” takımında yer alan öğretmen ve öğrencilerimizi, onları destekleyen okul idaresini tebrik ederek başarılar diledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir