Gündem Haber

CAPPIN2C Teknoloji Tabanlı Girişimcilik Programı Girişimci Adaylarını Bekliyor

Kapadokya Teknopark tarafından geliştirilen Kapadokya Uluslararası Kuluçka Merkezi (CAPPIN2C) teknoloji tabanlı girişimcilik programı, 30 Eylül 2021 tarihine kadar başvuru almaya devam ediyor.

Program ve başvurular hakkında detaylı bilgiler veren Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve Kapadokya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Semih Aktekin şunları söyledi: “Bilindiği üzere geçtiğimiz Mayıs ayında başvuruya açtığımız, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi kampüsü içerisinde Kapadokya Teknopark çatısı altında hizmet vermekte olan Kuluçka Merkezimize başvurular devam etmekte. Girişimciler www.cappin2c.com internet sitesi üzerinde kolaylıkla başvuru yapabilmektedirler. Programımıza, teknoloji tabanlı, yenilikçi, ticari değeri olan ve gerçekleştirilebilir iş fikirleri kabul edilmekte.

CAPPIN2C programına kabul edilecek girişimcilere, iki aşamalı özel hazırlanmış bir eğitim programı uygulanacaktır. Temel girişimcilik, iş planı ve kanvas hazırlama, dijital pazarlama, sunum teknikleri gibi başlıklar altında gerçekleştirilecek olan eğitimler ile girişimcilerimizi teknoloji tabanlı, profesyonel ve başarılı işletmelere dönüştürmeyi amaç ediniyoruz.

Eğitimlerden sonra girişimcilerimize deneyimli mentorlar atanacak ve başarılı girişimcilere ise Kuluçka Merkezinde çalışma alanı tahsis edilecektir. Prototip geliştirme sürecinin sonunda girişimcilerimizi yatırımcıların karşısına çıkarmayı planlamış bulunuyoruz.

Tamamen ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan programa, özellikle üniversitemizi yeni kazanan ve bu yıl yüz yüze eğitim için kampüsümüze gelecek olan öğrencilerimizi düşünerek 30 Eylül tarihine kadar başvuru almaya devam ediyoruz.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi öğrencisi olmanın önemli avantajlarından birisi de kampüs alanı içerisinde ücretsiz olarak hizmet vermekte olan CAPPIN2C Kuluçka Merkezinden faydalanabiliyor olmaktır. Tüm öğrencilerimizi bu önemli fırsatı değerlendirmeye ve başvuru yapmaya davet ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir