Gündem Haber

NEVÜ Acıgöl Teknik Bilimler MYO İlk Mezunlarını Verdi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) bugün düzenlenen törenle, ilk mezununu vermenin haklı heyecan ve gururunu yaşadı.

2019-2020 eğitim- öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitim-öğretim hayatına başlayan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından, 2020-2021 eğitim – öğretim yılında mezun olan öğrenciler için mezuniyet töreni düzenlendi.

NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezi Karavezir Salonu’nda gerçekleştirilen törene; Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersan Kabalcı, Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Bilgin Yazlık, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Şeyda Çiğdem Özkan, öğretim elemanları, okul sekreteri Mustafa Ercan, mezun olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende birer konuşma yapan Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş ve Acıgöl Teknik Bilimler MYO Müdürü Öğr. Gör. Dr. Bilgin Yazlık mezun olan öğrencileri tebrik ederek, bundan sonraki yaşamlarında kendilerine başarılar diledi.

2020-2021 eğitim – öğretim yılında mezun olan öğrenciler adına okul birincisi Ümmügülsüm Acar’ın konuşması ve kendisine Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş tarafından plaketinin verilmesiyle devam eden tören, dereceye giren diğer öğrencilere plaketlerinin Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ersan Kabalcı ve Acıgöl Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Dr. Bilgin Yazlık tarafından verilmesinin ardından mezun olan öğrencilere belgelerinin takdimiyle son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir