İçme Suyu Ana İsale Hattındaki Arızanın Giderilmesi İçin Çalışmalar Sürüyor

Nevşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ana ana isale hatlarında meydana gelen ve Güzelyurt ve 15 Temmuz Mahallerini etkileyen içme suyu ana isale hattındaki arızayı gidermek için çalışmalarını sürdürüyor.

Güzelyurt ve 15 Temmuz Mahallelerini besleyen içme suyu ana isale hattında dün sabah saatlerinde arıza meydana geldi. Eski asbestli borulardan oluşan hattan kaynaklanan arızaya Fen İşleri Müdürlüğü Altyapı Koordinasyon Merkezi ekipleri müdahale ederken arızanın giderilmesine yönelik çalışmalar hatların eski olmasından dolayı bu sabah saatlerine kadar sürdü.

Yaklaşık 36 saattir arızanın giderilmesi için seferber olan belediye ekipleri hatlar arası dağıtımı gerçekleştiren vanalarda çalışmalarını sürdürüyor.

Söz konusu arızanın giderilmesi ile birlikte gün içerisinde Güzelyurt ve 15 Temmuz mahallelerine yeniden su verilmesi planlanıyor.

Nevşehir’in problemli olan altyapısını yenilemek için Belediye Başkanı Rasim Arı tarafından başlatılan altyapı hamlesi ile birlikte milyonlarca liralık bir yatırım yapan Nevşehir Belediyesi, henüz yenilenmeyen hatlar dolayısıyla zaman zaman bu tür problemlerle karşılaşıyor.

Su depolarında şu anda yüzde 80 doluluk seviyesi bulunan Nevşehir Belediyesi vatandaşların bu gibi eski hatlardan kaynaklanan arıza ile birlikte içme suyu sıkıntısı yaşamaması için yatırımlarını tüm gücüyle sürdürüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Minik Dostlarımız İçin Sıcak Bir Yuva: Nevşehir Hayvan Kasabası

Pts Eki 5 , 2020
Nevşehir’de “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” Nevşehir Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Hayvan Kasabası’nda kutlandı. Yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte Türkiye’de sokak hayvanlarına yönelik bakım, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin verildiği en modern tesislerden biri haline dönüştürülen merkezde düzenlenen etkinliğe hayvanseverler büyük ilgi gösterdi. Nevşehir’de 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü […]