İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİMİZLE LİSELERE GEÇİS SINAVI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) öncesi okullarımızda yapılması gereken iş ve işlemler ile alınacak önlemlere ilişkin bilgilendirme toplantısı Ölçme Değerlendirme Merkezimizin Toplantı Salonu’nda İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısi Murat SALTIK, Şube Müdürü Yusuf AYDOĞMUŞ ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda, sınavın ilimizde sorunsuz bir şekilde tamamlanması ve öğrencilerimizin en iyi koşullarda sınava girebilmeleri için sınav gününe kadar olan süreçte yapılacak tüm hazırlıkların hassasiyetle takip edilmesi gerektiğine değinen İl Milli Eğitim Müdüru Murat DEMİR, Bakanlığımızca alınan önlemlere dair bilgilendirmelerde bulundu

İl Milli Eğitim Müdüru Murat DEMİR toplantıda şu hususlara değindi:

– Yapılacak olan merkezi sınavda öğrencilerin sağlığının korunması için okullarımızda gerekli hazırlıklar eksiksiz yapılacak ve sınavda uygulanacak temizlik kurallarıyla ilgili öğretmen, öğrenci ve velilerimiz bilgilendirilecektir.-

– Sınav gününden üç gün önce tüm sınav binaları temizlenecek ve sınav görevlileri temas gerektiren sınav işlemlerinde cerrahi eldiven kullanacaklardır.

– Sınav binası ve bahçesine yalnızca öğrenci ve görevliler alınacaktır. Velilerimiz öğrencilerimizin sağlığı için hiçbir şekilde okul bahçesine alınmayacaktır.

– Öğrencilerimiz iki sınav oturumu arasındaki zaman diliminde okul içinde veya bahçesinde sosyal mesafe kuralına uygun şekilde bekleyecektir. Yine bu süre içinde de velilerimiz hem sağlık hem de sınava dair moral bozukluğu olmaması açısından okul bahçesine alınmayacaktır.

– Okul binasına girişte maske ve sosyal mesafe kurallarına hassasiyetle dikkat edilecektir.

– 2020 LGS’de olduğu gibi sınava girecek tüm öğrenciler ve sınavda görev alacak öğretmenlerimiz için maske ve dezenfektanlar okullarımızda hazır olarak bulundurulacaktır.

– Ayrıca, sınav binalarında el antiseptiği ve yedek maske bulundurulacaktır.

– Rehber öğretmenlerimiz sınav günü salgın tedbirlerinin uygulanmasında okullarda destek vereceklerdir.

–  Kovid testi pozitif çıkan ve temaslı olan öğrencilerimiz ayrı bir binada ayrı sınıflarda gerekli tüm tedbirler alınarak sınava alınacaklardır.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin okullarında sınavla ilgili yaptıkları hazırlık ve çalışmalar hakkında bilgi alarak İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize teşekkür edip toplantıyı sonlandırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir