“Merkezim Her Yerde” Projesi Alacaşar’da Düzenlendi

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak “Merkezim Her Yerde” projesi kapsamında Merkez İlçeye bağlı Alacaşar İmam Hatip Ortaokulunda ve Alacaşar İlkokulunda öğrencilerimizin okula keyifle devam etmesi, kaygılarının azalması ve sporla tanışmaları için etkinlik düzenledik. Etkinliğe İl Müdürü Muhsin Özdemir, Gençlik Merkezi Müdürü Duygu Yüzer, antrenörlerimiz ve liderlerimiz katıldı.

Yüz yüze eğitime başlayan ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin gönüllerince eğlenip spor yaptığı etkinlikte miniklerin mutlulukları yüzlerinden okunuyordu. Konu ile ilgili açıklama yapan İl Müdürü Özdemir; “Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak birçok alanda sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler düzenliyoruz. Bu anlamda bugün Alacaşar İmam Hatip Ortaokulunda ve Alacaşar İlkokulunda yüz yüze eğitime başlayan öğrencilerimizin sporla tanışmaları amacıyla böyle bir etkinlik düşündük. Çocuklarımızı küçük yaşta sporla tanıştırıp sporu tabana yaymak için bu faaliyetleri artırarak devam ettireceğiz. Haftanın belirli günleri ekibimizle birlikte özellikle köy okullarına gidip çocuklarımızı hem eğlendirip hem de sporla tanıştırmak istiyoruz. Çocuklarımızı ne kadar küçük yaşta sporla tanıştırabilirsek hem bedensel hem de zihinsel gelişimlerini çok daha olumlu yönde geliştirebiliriz diye düşünüyoruz” dedi.

Etkinliğin sonunda Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan spor malzemeleri İl müdürü Muhsin Özdemir tarafından Alacaşar İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Mahmut Şalgam’a teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir