NEVÜ ile Yetkili Sendika Arasında İlk Toplu İş Sözleşmesi Toplantısı Yapıldı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörlüğü ile üniversite bünyesinde sürekli işçi kadrosunda görev yapan personelin toplu iş sözleşmesine yönelik yetkili sendika olan HAK-İş Konfederasyonuna bağlı Öz Büro İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesinin ilk toplantısı gerçekleştirildi.

NEVÜ Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen toplantıya; NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu, Genel Sekreter Nihat Çavuşoğlu, Öz Büro İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Adem Gündoğan ve Sendika Avukatı Yasemin Tarakcı, NEVÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanı Murat Eker, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Savaş Benli, Personel Daire Başkanı Tahir Dağaslanı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ümit Eğribaş, Bilgi İşlem Daire Başkanı M. Umut Atasever ve sendika temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Hilmi Çolakoğlu yönetim olarak, üniversitede işçi kadrosunda görev yapan personelin özlük ve sosyal haklarının iyileştirilmesi için gerekli hassasiyeti gösterdiklerini belirtti. Çolakoğlu, “Çalışan personellerimizin haklarının üniversitemizin ve devletimizin imkanları doğrultusunda iyileştirilmesine yönelik yürüttüğümüz bu görüşmeler kendilerinin daha mutlu olmalarına ve işlerini daha özverili bir şekilde yapmalarına da önemli katkı sağlayacaktır” dedi.

Öz Büro İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Adem Gündoğan da, üniversitede yürütülen sendikal faaliyet ve toplu iş sözleşmesinin iki taraf içinde hayırlı olması temennisinde bulundu.

Açılış konuşmalarının ardından toplantı, üniversitede sürekli işçi kadrosunda görev yapan personele yönelik düzenlenen toplu iş sözleşmesi üzerinde genel görüşme ve değerlendirme ile son buldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Merkez (Karasoku) Kentsel Dönüşüm Projesinde Binalar Yükseliyor

Çar Eki 7 , 2020
Nevşehir Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Merkez (Karasoku) Kentsel Dönüşüm Projesi’nde binalar yükseliyor. Nevşehir’in Karasoku, Hacı Rüştü, Herikli, 20 Temmuz, Kapucubaşı ve İbrahim Paşa Mahallelerinin büyük bir bölümünü içerisine alan Merkez (Karasoku) Kentsel Dönüşüm Projesi’nin ilk etabı için inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Belediye Başkanı Rasim […]