Vali Becel’den Malazgirt Zaferi Mesajı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, 26 Ağustos 1071 tarihinde Sultan Alparslan’ın Malazgirt ovasında kazandığı büyük zaferin, Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olduğunu ifade ederek, “Bu kutlu zafer, Anadolu topraklarına adım atarak milletçe varlığımızı güçlendirmemizin ve burada dünyaya örnek olacak devlet ve toplum yapısı tesis etmemizin nişanesidir” dedi.
Vali Becel yayımladığı Malazgirt Zaferi mesajında, “Halen sahip olduğumuz yurdumuzu ve bu topraklar üzerinde yüzyıllardır yaşattığımız milli ve manevi değerlerimizi sonsuza dek korumak hepimizin vatanımıza ve ecdadımıza karşı görevidir. Millet olarak her türlü tehditlere karşı bin yıl önce olduğu gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla mücadele vermeye hazır olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Anadolu, nasıl ki bin yıl önce her zorluğa göğüs geren, mücadeleci, vatansever ve azimli insanların yurdu olmuşsa bugün de halen aynı insanların yurdudur ve ebediyen de öyle kalacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta milletimize Anadolu’nun kapılarını açan Sultan Alparslan ve kahraman ordusu olmak üzere yüzyıllardır bu topraklar için canını feda eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin Malazgirt Zaferi’ni 949’uncu yılında gururla kutluyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Vali İnci Sezer Becel NEVÜ’de İncelemelerde Bulundu

Çar Ağu 26 , 2020
Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’yü ziyaret ederek kampüs alanında incelemelerde bulundu. Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel kurum ziyaretleri kapsamında AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe ile birlikte Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini ziyaret etti. Ziyaretlerinde kendilerini NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, yöneticiler ve […]