Vali İnci Sezer Becel NEVÜ’de İncelemelerde Bulundu

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’yü ziyaret ederek kampüs alanında incelemelerde bulundu.
Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel kurum ziyaretleri kapsamında AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe ile birlikte Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini ziyaret etti. Ziyaretlerinde kendilerini NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, yöneticiler ve öğretim üyeleri karşıladı.
Ziyarette Vali Becel’e, merkez yerleşke ile birlikte 7 ilçede kampüsü bulunan NEVÜ’nün fiziki yapılanması, akademik, idari personel ve öğrenci sayısı başta olmak üzere, fakülte, yüksekokul, enstitü, MYO, araştırma merkezleri, sosyal tesisler, üniversite – şehir, üniversite – sanayi işbirliğinde yürütülen çalışmalar, pandemi nedeniyle alınan tedbirler, pandemi döneminde yüz yüze eğitim yerine uygulanan uzaktan eğitim sistemi, yeni eğitim-öğretim yılına yönelik yapılan hazırlıklar, üniversitenin kalite ve akreditasyon süreci ile birlikte diğer yürütülen çalışmalar hakkında detaylı brifing verildi.
Üniversite Kampüsünde İncelemelerde Bulundular
Vali İnci Sezer Becel Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin ve yönetimi eşliğinde üniversite yerleşkesi içerisinde bulunan Spor Merkezi, Kültür ve Kongre Merkezi, Öğrenci Yaşam Merkezi, Kütüphane, Atçılık-Binicilik Uygulama ve Araştırma Merkezi,  Kültür ve Kongre Merkezinde yer alan Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Sergisini ve birbirinden değerli eserlerin yer aldığı Sanat Müzesi’ni gezerek bilgi aldı.
Ayrıca NEVÜ Eğitim Fakültesinde okçuluk talimi yapan NEVÜ Gökbörü Geleneksel Okçuluk Kulübünü ziyaret ederek ata sporu okçuluk hakkında bilgi alan Vali İnci Sezer Becel ok atışı yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir