Yaz Spor Okulları Kayıtları Başlıyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve İlçe müdürlüklerimiz de Yaz Spor Okulları kayıtlarımız başladı.

Sporu toplum içinde alışkanlık haline getirebilmek, öncelikle çocuk ve gençlerimizi spor yapmaya teşvik etmek, sporu sevdirmek, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, vatanını milletini seven hoşgörülü, arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli seven elit sporcular yetiştirip uluslararası alanda üstün başarılar elde edebilecek yetenekli sporcular yetiştirilmesi amacıyla İl Spor Merkezleri kayıtları başlamıştır.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir; Çocuklarımız ve gençlerimiz için tatil dönemi başlayacaktır. Tatilde zamanlarını antrenörlerimiz eşliğinde en iyi şekilde değerlendirmeleri için velilerimize seslenen Özdemir, çocuklarımız ve gençlerimizin yaz döneminde spora yönlendirilmelerinin fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlayacak mükemmel bir fırsat olan yaz spor okullarımız binlerce çocuğumuza hizmet verecek şekilde planlanmıştır.

Özdemir; ”Çocuklarımızın daha güçlü ve sağlıklı olarak topluma kazandırılması için Ülkemizde bütün illerde olduğu gibi ilimizde de engelli kardeşlerimizde dahil olmak üzere farklı branşlarda açılacak olan yaz spor okullarından 5-18 yaş arası çocuk ve gençlerimiz faydalanacaktır. Velilerimizden; çocuklarımıza kayıt yaptırma konusunda öncülük ederek, çocuklarımızın sporu sevmeleri hayatlarında mutlaka spor olmasını sağlamamız adına tüm çocuklarımızı ve halkımızı Spor Kompleksimize davet ediyoruz” dedi.

2021 yılı İl Spor Merkezimizde Atletizm, Badminton, Basketbol, Bisiklet, Boks, Cimnastik, Dağcılık, Futbol, Güreş, Halter, Hentbol, Karate, Masa Tenisi, Okçuluk, Özel Sporcular, Satranç, Su Topu, Taekwondo, Tenis, Voleybol ve Yüzme spor dallarında faaliyet gösterilecektir. İl Spor Merkezlerine 05-18 yaş grubundaki çocuk ve gençlerimiz Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzden alacakları formu doldurarak kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

KAYIT NOKTALARI:

– Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü (Damat İbrahim Paşa Spor Salonu) 0384 213 13 38

– Çok Amaçlı Spor Salonu(2000 Evler) 0384 215 07 33

– Gençlik ve Spor İlçe Müdürlükleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir